Wzięcie ślubu z obcokrajowcem może być wspaniałym, ale prawnie skomplikowanym doświadczeniem. Przed zawarciem ślubu w cudzoziemcem należy dopilnować, aby zostały wszelkie niezbędne formalności.
Należy sprawdzić, jakie są wymagane dokumenty oraz procedury prawne konieczne do przeprowadzenia ceremonii ślubnej przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego.

Przed ślubem po zgodę do sądu
Jeżeli Twój narzeczony, czy narzeczona nie jest obywatelem Unii Europejskiej, to musi on uzyskać ze swojego kraju macierzystego zaświadczenie o braku przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego.
Dokument ten musi wskazywać, że obcokrajowiec może zawrzeć ślub zgodnie z właściwym prawem. Okoliczność wynika ta wprost z ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego.
Następnie dokument ten musi być przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego. Niektóre kraje takiego dokumentu nie wydają. Co wtedy? Jak wówczas cudzoziemiec ma poślubić Polaka, czy Polkę?
W takiej sytuacji należy wystąpić ze stosownym wnioskiem do sądu.
Ślub z cudzoziemcem? Najpierw po poradę do prawnika!
Zawarcie związku małżeńskiego, wiąże się także z wieloma konsekwencjami prawnymi.
Chociażby jaki ustrój małżeński należy wybrać: wspólność małżeńską, czy rozdzielność majątkową?
Jeżeli więc planujesz zawarcie ślubu z obcokrajowcem warto skorzystać z porady prawnika, który specjalizuje się w prawie rodzinnym oraz w sprawach cudzoziemców.
Prawnik wskaże, jakie dokumenty należy zgromadzić. Jeżeli niezbędne będzie wystąpienie do sądu rodzinnego z wnioskiem o zwolnienie go od złożenia dowodu zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego.
Sprawny prawnik od ślubu z obcokrajowcem ułatwi otrzymanie takiego dokumentu w przeciągu kilku tygodni, już podczas pierwszego posiedzenia sądu. W sądzie wymagana będzie obecność obu narzeczonych.
Wasz prawnik do spraw cudzoziemców również będzie obecny w sądzie, więc na pewno unikniecie niepotrzebnego stresu związanego ze stawiennictwem w sądzie.
Mam zgodę sądu na małżeństwo z obcokrajowcem. Co dalej?
Prawnik otrzyma z sądu postanowienie opatrzone klauzulą prawomocności. Po odebraniu tego dokumentu możecie udać się do kierownika właściwego USC i uzgodnić termin ślubu!
Wniosek nasuwa się wprost: aby uniknąć problemów związanych z planowanym małżeństwem z obcokrajowcem, warto skonsultować się z prawnikiem w celu ustalenia najlepszej strategii postępowania.
To prawnik pomoże Wam w sposób szybki uzyskać wszystkie niezbędne dokumenty i zgodę sądu na ślub.
Małżeństwo z obcokrajowcem – prawnik z Wrocławia
Prawnik z Wrocławia – Kancelaria Radcy Prawnego Aleksander Stal, specjalizuje się właśnie w takich sprawach. Uzyskaliśmy już wiele zgód sądowych na ślub z obcokrajowcem. Ostatecznie, jeśli macie zaplanowany ślub z obcokrajowcem – istotne jest, aby najszybciej i jak najpiękniej celebrować ten moment: sprawić, aby Wasz ślub był niezapomniany i wydarzenie było pełne szczęścia! Gratulacje!
Masz dalsze pytania i wątpliwości, jakie dokumenty są potrzebne do ślubu z obcokrajowcem? Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami we wpisie: Zgoda sądu na ślub z obcokrajowcem.