Prawnik online Wrocław


Porady prawne online Wrocław

W wielu sprawach pomoc prawnika jest nieoceniona. Prawnik pomoże wybrnąć z wielu problemów prawnych, czy finansowych. Nie zawsze porada zdalna prawnika musi wiązać się z osobistą wizytą u prawnika w kancelarii. Prawnik w dobie COVID wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Prawnik online – formy kontaktu

Zazwyczaj klient inicjuje kontakt z prawnikiem poprzez rozmowę telefoniczną, czy zapytanie drogą email. Podczas takiego kontaktu zapytuje możliwość o odbycie zdalnej porady prawnej. Prawnik online, który świadczy usługi online zazwyczaj zapyta o przedstawienie problemu prawnego, który ma być rozwiązany. Dodatkowo poprosi i opisanie stanu faktycznego oraz o sprecyzowanie pytań. Następnie prawnik i klient wybiera formę odbycia zdalnej porady prawnej oraz czas konsultacji.

Prawnik Online Wrocław

Jak odbyć poradę prawną online

Sama porada prawna może być w formie wymiany wiadomości email. Wielu prawników udziela porad prawnych online z użyciem telekonferencji: Skype, MsTeams, czy komunikatora What’s Up. Nie więc dedykowanego, jednego programu komputerowego do porady prawnej online.

Zakres porad prawnych online

Porady prawne online zwykle nie dotyczą spraw bardzo skomplikowanych. W takich sprawach prawnik ogólnie nakreśli możliwe rozwiązania prawne, jednakże zapewne wymagane będzie kolejne spotkanie i wymiana emaili.

Najczęściej porady dotyczą spraw z zakresu:

  • windykacja
  • spadek i podział majątku
  • rozwód
  • odszkodowania
  • sprawy o rentę i emeryturę z ZUS
  • zakładanie spółek

Zdalne rozprawy sądowe

Coraz więcej rozpraw sądowych odbywa się w formie zdalnej. W takim przypadku ty i Twój prawnik Wrocław będziecie uczestniczyć w rozprawie sądowej z użyciem komputera, na odległość. Sąd prześle Tobie lub Twojemu pełnomocnikowi link do telekonferencji. Pamiętaj, że Sądy w Polsce używają dedykowanego oprogramowania, najczęściej firmy Jitsi. Z tego powodu przed planowaną zdalną rozprawą zainstaluj odpowiednie oprogramowanie i przeprowadź rozmowę testową. Pamiętaj, że oprogramowanie, z którego korzysta Sąd pozwala na odbycie zdalnej rozprawy przy użyciu smartfona.

Jeżeli interesuje Cię porada prawna online polecamy kontakt z kancelarią z Wrocławia.