Radca Prawny Wrocław


Wkrótce kolejne rzesze młodych prawników otrzyma wpis na listę adwokatów i radców prawnych. Szacuje się, że w 2014r. na rynek usług prawniczych wkroczy około 3,5 tysiąca nowych adwokatów i 5,5 tysiąca „świeżo upieczonych” radców prawnych, w tym radca prawny Wrocław.

Minęły już czasy, iż uzyskanie wpisu na listę adwokatów, czy radców prawnych było gwarancją zdobycia wielu bogatych klientów i osiągnięcia sukcesu finansowego. Powoduje to, iż młodzi mecenasi muszą szukać nowych sposobów pozyskania klientów, aby przetrwać na coraz bardziej przepełnionych rynku usług prawniczych.

Nowych prawników nie stać na otwarcie dużych i luksusowych kancelarii radcowskich. Radcy prawni muszą liczyć każdy grosz i prowadzić rachunek ekonomiczny, aby przetrwać na rynku.

Nie budzi więc zaskoczenia fakt, iż korporacje prawnicze walczą o podwyższenie w drodze rozporządzenia minimalnych stawek zastępstwa procesowego, które teraz w niektórych sprawach są rzeczywiście niskie. I tak na przykład w sprawach o rentę z ZUS, która może trwać kilka lat Sąd może przyznać mecenasowi zgodnie z aktualnych rozporządzeniem 60zł. Tak głodowa stawka nie pozwoli pokryć chociażby kosztów korespondencji.